Рута мейлутіте: біографія та спортивна кар'єра

Литовська плавчиня Рута Мейлутіте є єдиною спортсменкою в світі, яка спочатку виграла дорослі Олімпійські ігри, а потім стала чемпіонкою юнацьких! Крім того, в історії своєї країни вона – єдина володарка олімпійської медалі в плаванні. У Литві Руту називають золотою рибкою і вважають національним героєм. В життя і спортивній кар`єрі плавчині ця стаття.

Біографія

Рута Мейлутіте з`явилася на світ у литовському Каунасі 19.03.1997 року. В 2001 році, коли дівчинці було чотири роки, в дорожньо-транспортній пригоді трагічно загинула її мама Інгріда. Після цього папа рути Саулюс Мейлутіс поїхав до Великобританії, в місто Плімут, де став працювати медбратом.

Дівчинка і два її старших брата Міндаугас і Маргіріс виховувалися у бабусі в селі. Плаванням Рута Мейлутіте почала займатися в п`ять років, її першим тренером був Гедрюс Мартініоніс. Майбутня чемпіонка з раннього дитинства володіла відмінною фізичною витривалістю: з братами рубала дрова, лазила по деревах.

Рута Мейлутіте

Коли дівчинці виповнилося дванадцять, ТАТО забрав її до себе в Плімут. Він бачив у дочки талант плавчині і віддав її в один з провідних англійських плавальних клубів Plymouth Leander. Тренером рути став Джон Руд. З цього моменту вона почала прогресувати в плаванні, і в 2011 році вже здобула дві перемоги на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі.

Олімпіада-2012

На Іграх у Лондоні п`ятнадцятирічна Рута Мейлутіте була дебютанткою. Вона вперше виступала на змаганнях такого рівня. І несподівано для всіх виграла золоту медаль! Вже в попередньому запливі на стометрівці брасом юна плавчиня здивувала суддів: стала першою і встановити рекорд Литва. Потім відбулася перемога в півфіналі з Європейським рекордом. У вирішальному запливі суперниці теж не змогли конкурувати з Рутою Мейлутіте: вона посіла перше місце і стала новим національним героєм!

Олімпійська чемпіонка

Після ОІ

Після перемоги в Лондоні дівчину визнали найкращою спортсменкою країни і нагородили орденом " За заслуги перед Литвою». У вересні 2013 року відбулася Рута зустрілася з Далею Грібаускайте, президентом Литви, яка вручила їй символічний кубок і банку меду з власної пасіки.

Згодом плавчиня ще кілька разів покращувала рекорд Європи і свій особистий. На першості світу в Барселоні в 2013 році дівчина оновила світовий рекорд і завоювала відразу дві нагороди-золото на дистанції сто метрів брасом і срібло на п`ятдесятиметрівці брасом.

Невдача в Ріо

Після серії впевнених перемог Рута Мейлутіте вирушила на Олімпіаду-2016 в Ріо-де-Жанейро. Дев`ятнадцятирічна спортсменка вважалася лідером Литовської збірної і першою надією нації. Глава країни Даля Грібаускайте особисто прибула до Бразилії, щоб подивитися виступ Золотої рибки. Але цього разу все завершилося не так тріумфально. Плавчиня насилу пробилася у фінал стометрівки брасом і подолала колись переможну дистанцію з результатом на три секунди гірше, ніж у 2012 році. У підсумку гордість нації посіла лише сьоме місце.

• Золота рибка

Незважаючи на невдалий виступ, в Литві на юну Руту зла Ніхто не тримав. Навпаки, її підтримували вболівальники, колеги по збірній, музиканти, блогери, політики і навіть президент. А ось на тренера спортсменки Джона Руда обрушилася хвиля критики. У підсумку наставнику і підопічній довелося розлучитися. Руд поїхав працювати в США, а Мейлутіте повернулася з Англії до Литви.

Відродження

Далі у плавчині настала перерва в змаганнях. Говорили навіть, що вона подумує назавжди піти зі спорту. Після провалу в Ріо і до кінця 2016 року Рута Мейлутіте нагород не завойовувала. З новим литовським наставником вона тренувалася в рідному Каунасі і розмірено вела роботу над помилками. А потім виграла чемпіонат країни.

У 2017 році Золота рибка стала четвертою на першості світу, а на європейському чемпіонаті на короткій воді принесла в скарбничку збірної дві золоті медалі. У 2018-му на першості Європи в Глазго Рута посіла друге місце на дистанції сто метрів брасом. У цьому ж році на світовому чемпіонаті на короткій воді в Ханчжоу виграла срібло на п`ятдесятиметрівці.

Чемпіонка світу Рута Мейлутіте

Фахівці пов`язують проблеми Мейлутіте зі зміною фізіології і трансформацією з дівчинки в жінку. У брассе часто так буває, що дитина показує фантастичні результати, а потім пропадає в нікуди. Але Рута не здається і продовжує йти до нових перемог. Зараз плавчиха не марить про рекорди, а прагматично бажає довести свою профпридатність.